Zálivka: 1x týdně orosit hlínu, zbylou vodu odlijeme
Kaktusy a sukulenty nemají rádi tmu a zimu. Proto je umístěte na světlé a teplé místo. Nezapomeňte na kvalitní substrát s přídavkem písku. A také na dostatečně velký květináč.
Lopatkovec
Zálivka: 2x týdně, mírná zálivka
Lopatkovec je zcela nenáročná, pokojová květina, která se Vám odvděčí za správnou péči, svými krásně bílými květy. Kvete od března do září. Má ráda polostín a prostorný květináč.
Dracena
Zálivka: mírná, 1x týdně, pozor na přelévání, je na něj citlivá a uhnila by!
Dracena Vás při správné péči přeroste. Daří se jí v polostínu a postačí jí normální pokojová teplota.
Juka
Zálivka: substrát udržujte stále vlhký, postačí zalévat 2x týdně
Juka je exotická rostlina, proto je jasné, že má ráda teplo a světlo. V létě ji klidně můžete přemístit na balkon, ale v zimě ji bude uvnitř bytu nejlépe na světlém a teplém místě.
Voděnka nebo šplhavice
Zálivka: 1x týdně, přežije i občasné zapomenutí zálivky
Obě rostliny jsou popínavé. Umístěte je na světlo, ale ne na úplně přímé slunce.
Zamiokulkas
Zálivka: 1x týdně, ne však více
Této rostlině postačí teplo a světlo. Poté bude mít krásnou, tmavě zelenou barvu, bude jako povoskovaný a jeho stonky budou silné.
Rýmovník
Zálivka: mírná, 1x týdně
Rýmovník je léčivá bylina, která se většinou u nás pěstuje jako rostlina pokojová. Má mnoho účinků, ke kterým patří, že například uvolňuje ucpaný nos při nachlazení a pomáhá při bolestech v krku. Voní podobně jako Eukalyptus a vůně je to celkem silná, cítíte ji, i když kolem něj jen projdete. Má rád spíše stín a teplo.
Doufám, že Vám naše rady budou při výběru květin do Vašeho domova užitečné a pomohli Vás přesvědčit, že nemusíte být úplní profesionálové, abyste mohli doma mít své, živé květiny. Ostatně, teď je na trhu nepřeberné množství květin umělých, které jsou prakticky nerozeznatelné od květin živých. Takže finální rozhodnutí, zda pořídit květinu živou či neživou už je pouze na Vás.